سفارش تبلیغ
صبا

راه کمال

صفحه خانگی پارسی یار درباره

آرایشگاهِ فرشتگان ..............

هنوز چند لحظه ای از کارمان نگذشته بود که شهیدان صنعتکار و قبادی هم از راه رسیده و هر کدام با یک قیچی به جان شهید آذربایجانی افتادند. چند دقیقه ای نگذشت که سر اصلاح شده تبدیل به جاده های تو در توی خاکی شد
مشرق: «رضا حمیصی» از بسیجیان گردان «روح الله»، درباره ی عکسی که می بینید چنین روایت کرده است:

«سال 1361 و عملیات والفجر مقدماتی بود. آن روزهاموی سر بچه ها خیلی بلند شده بود و توی منطقه هم کسی را پیدا نکردیم که کار سلمانی بلد باشد. من هم سلمانی بلد نبودم.یک روز تصمیم گرفتیم یک جورایی کار را شروع کرده و سر بچه ها را بتراشیم. یک قیچی خیاطی پیدا کردم که نوک هایش هم شکسته بود، تصمیم گرفتم با همان قیچی سر بچه ها را رو به راه کنیم.
اولین نفر آقای قلی پور بود که اصلاح کردن او حدود 5 ساعت طول کشید. بعد از اصلاح قلی پور به این نتیجه رسیدیم که نه، می شود سلمانی هم کرد و به همین ترتیب شدیم سلمانی سیار و جایی که در این عکس می بینید، سنگری است که در آن مشغول اصلاح سر شهید آذربایجانی هستیم.

هنوز چند لحظه ای از کارمان نگذشته بود که شهیدان صنعتکار و قبادی هم از راه رسیده و هر کدام با یک قیچی به جان شهید آذربایجانی افتادند. چند دقیقه ای نگذشت که سر اصلاح شده تبدیل به جاده های تو در توی خاکی شد، به طوری که با خواهش و اصرار او، بچه ها را رد کرده و بالاجبار سرش را با ماشین و از زیر تراشیدیم. در همین لحظات بود که شهید علی تاج احمدی هم از گرد راه رسید و با دوربینش این عکس را گرفت . ایشان وقتی وارد گردان خودشان شد در آن جا به دلیل آتش سنگین دشمن به شهادت رسید و این عکس، عکس آخر او بود.»

روحمان با یادشان شاد

کسب و کار 10 فوتبالیست ثروتمند ایرانی.........

فوتبالیست ها را باید قشری دانست که اصطلاحا «پولدارند»؛ افرادی که سردمدار آنها را باید علی دایی دانست. فردی که در کنار موفقیت های بزرگ فوتبال، حالا یکی از مردان بزرگ بیزینس است. در زیر اشاره ای می کنیم به 10 فوتبالیست برتر ایران در حوزه کسب و کار.
افکارنیوز: موضوع کسب و کار و فعالیت های اقتصادی، فرآیندی است که اصلا نیاز نیست یک فرد تخصصی در این حوزه داشته باشد یا به این فکر کندکه می تواند فرد توانمندی باشد یا خیر. در بازی اقتصاد و کسب و کار، پول و سرمایه حرف اول را می زند. به عبارتی پول و سرمایه که باشد، با کمی تکیه بر فکر و تجربه دیگران می توان فرد موفق بود.

فردی که اگر کمی هم شهرت پشت سر داشته باشد، مسیر موفقیت را با سرعتی ورای تصور خواهد پیمود. فوتبالیست ها اتفاقا از همین دست افراد موفق هستند. به طور عامیانه فوتبالیست ها را باید قشری دانست که اصطلاحا «پولدارند»؛ افرادی که از نگاه همگان غم آب و نان ندارند.

اما این دلیل نمی شود آنها به قراردادهای چند صد میلیونی فوتبال بسنده کنند و به فکر این نباشند که رمایه های خود را – که اتفاقا کم هم نیست – در کارهای دیگر به کار نگیرند. این قشر که کم تعداد هم نیستند، از چند سال پیش و در پی بالا رفتن دستمزدبازیکنان فوتبال، یکی پس از دیگری پا در فضای کسب و کار گذاشتند.

افرادی که سردمدار آنها را باید علی دایی دانست. فردی که در کنار موفقیت های بزرگ فوتبال، حالا یکی از مردان بزرگ بیزینس است. در زیر اشاره ای می کنیم به 10 فوتبالیست برتر ایران در حوزه کسب و کار.

1- علی دایی، آقای پولدار فوتبال ایران

علی دایی آن روز که از اردبیل راه تهران را برای ادامه تحصیل در پیش گرفت، شاید فکر نمی کرد روزی آنقدر پولدار شود که مهمترین رکن زندگی در دنیای مدرن امروز، برایش در اولویت چندم قرار بگیرد. دایی را باید مرد شماره یک اقتصاد فوتبال و حتی ورزش ایران دانست. او که از کنار فوتبال به همه جا رسید و همه نیازهای مالی خود و اطرافیان نزدیکش را مرتفع کرد، این روزها علاوه بر عضویت در اتاق بازرگانی تهران، به عنوان یک تاجر جوان همچنان به دنبال ساخت یک شهرک توریستی در اطراف چالوس است.


آقای گل فوتبال جهان علاوه بر مالکیت چندین فروشگاه و گالری کفش و لباس در مراکز خرید یوسف آباد، منیریه، میدان محسنی و میلاد نور، نمایندگی انحصاری محصولات آدیداس و نایک را هم در ایران دارد و در کنار اینها یک کمپانی تولید البسه ورزشی را هم از چند سال پیش با نام و برند خود ایجاد کرده و پوشاک ورزشی بسیاری از باشگاه ها را تولید می کند.

دایی البته در کنار تمام تلاش هایش در حوزه کسب و کار در تمام این سال ها هیچ گاه از فوتبال فاصله نگرفته و بعد از کنار گذاشته شدن از پرسپولیس، دو فصل است هدایت تیم فوتبال راه آهن را برعهده دارد. حرفه ای که دایی در آن هم مثل حوزه اقتصاد، تحصیل و بازی فوتبال موفق بوده و قراردادهای کلانی به واسطه جاذبه شخصی و جایگاهش منعقد می کند. ناگفته نماند در کنار همه اینها دایی دستی هم در کارهای خیر دارد.


2- خداد اد عزیزی، مرد پرحاشیه اما موفق

چهره پر دردسر، جنجالی، پرحاشیه اما با نمک دهه 70 و 80 فوتبال ایران را هم باید یکی از مردان موفق در حوزه کسب و کار و فعالیت های اقتصادی دانست. او که به لطف درخشش در مسابقات مقدماتی جام جهانی 98 و ثبت حماسه ملبورن به اسطوره فراموش نشدنی ما ایرانی ها بدل شدت و بلافاصله راه فوتبال اروپا و کشور آلمان را در پیش گرفت، پس از پایان دوران حرفه ای فوتبال، اگرچه یکی از مربیان خاص و پرحاشیه اما کم اثر فوتبال کشور هم به شمار می رود، در طول همه این سال ها نشان داده است که شم اقتصادی خوبی دارد و بسیار با مهارت فکرش را در این مسیر به کار گرفته است. او ابتدای فعالیت اقتصادی خود را با سرمایه گذاری در حوزه پوشاک ورزشی آغاز کرد و همراه با مجید ساعدی فر کمپانی تولید پوشاک «مجید» را که معروفترین برند داخلی است، راه اندازی کرد.


خداداد اما خیلی زود به این نتیجه رسید که سرمایه گذاری در حوزه پوشاک وقت تلف کردن است و سرمایه اش را در بخش های دیگری به کار گرفت. از معاملات املاک تا ساختمان سازی و این اواخر هم واردات قطعات خودروهای خارجی. او البته این روزها بخشی از سرمایه خود را به دبی برده و یک شرکت تولید قطعات یدکی خودرو هم در کشور سنگاپور احداث کرده است.

این شرکت به نظر می رسد درآمد بسیاری برای حماسه ساز ملبورن دارد و او را راضی نگه داشته است. خداداد اخیرا و بعد از یک دوره حضور در باشگاه ابومسلم به عنوان مدیر فنی، فعالیت خاصی در حوزه فوتبال ندارد.


3- علی کریمی، شماره 8 پولدار


شماره هشت تاریخی فوتبال ایران، سال ها قبل پیش از آنکه ردای جادوگری بر تن کند، در کرج مسافرکشی می کرد. او یک پیکان گوجه ای داشت. دورانی که به عنوان یک پدیده در فتح تهران بازی می کرد. او وقتی که به پرسپولیس هم پیوست، قبل و بعد از تمرین با ماشین خود کار می کرد تا خرج خود را دربیاورد. از آن روز که فوتبال و زندگی روی خوشش را به علی کریمی نشان داد، توانست به اندوخته های مالی بسیار دست یابد.

حضور چند ساله در سطح اول فوتبال دنیا و مهمتر از آن، عقد قراردادهای میلیاردی با تیم های عربی حوزه خلیج فارس، رفته رفته از علی کریمی مردی پولدار و اغقتصادی ساخت. او جدا از تمام موفقیت های ریز و درشتش در فوتبال و البته منهای تمام محبوبیتی که در این حوزه برای خود به دست آورد، در حوزه کسب و کار هم مردی است که توانایی زیادی دارد.

کریمی فعالیت خود را در فضای اقتصادی و کسب و کار از شراکت با حامد کاویانپور در بحث ساخت و ساز آغاز کرد ولی در ادامه به تیم دو نفره خداد و مجید ساعدی فر در شرکت پوشاک «مجید» پیوست و سرمایه گذاری در این حوزه را آغاز کرد و امروز هم به تنهایی ساخت و ساز ساختمان را در دستور کار دارد. کریمی اخیرا ویلایی در منطقه خوش آب و هوای لواسان ساخته که چند میلیارد هزینه روی دستش گذاشته است. کریمی هم مثل علی دایی، اهل بذل و بخشش بین فقرا و ایتام است.


4- کریم باقری، علاقه مند به فرش و کامیون

کریم باقری هم از جمله تبریزی های محبوب فوتبال ایران، علی الخصوص باشگاه پرسپولیس است. کریم باقری از جمله آخرین نفرات نسل طلایی فوتبال ایران بود که اتفاقا در همان دوره ترانسفر دایی و خداداد، او نیز در سطح اول فوتبال آلمان و باشگاه آرمینیا بیلیفلد توپ می زد.

«آقا کریم» هواداران پرسپولیس، برخلاف دایی و خداداد که بعد از پایان دوران حرفه ای فوتبالشان راه بازار کسب و کار را در پیش گرفتند، در همان دوران فوتبالی اش از آنجا که علاقه بسیاری به «ولوهای زردرنگ» سوئدی داشت، با کمک پدرش هر چه پول داشت در همین راه هزینه کرد و چند دستگاه از همین کامیون ها خرید. کریم باقری به همراه پدر همسرش هم یکی از تجار معروف فرش ایران و تبریز در دنیای فرش است.

تجارتی که به نظر سود بسیاری برای مرد کم حاشیه فوتبال ایران داشته و او به منابع مالی بسیاری از این راه رسیده است. باقری این روزها از دور و نزدیک با باشگاه پرسپولیس همکاری می کند.


5- مهدی مهدوی کیا، ملاک بزرگ

مهدی مهدوی کیا از آن دست بازیکنانی است که به واسطه حضور قریب به یک دهه ای در فوتبال آلمان، سرمایه بسیاری کسب کرده است. او که به واسطه سال ها حضور در تیم فوتبال هاغمبورگ، امروز به یکی از اسطوره های این باشگاه متمول و بزرگ آلمانی بدل شده است، در فضای اقتصاد و کسب و کار علاقه زیادی به ملک دارد و تقریبا همه داشته های مالی اش را در مسیر خرید املاک، آن هم در آلمان و تهران به کار گرفته است.

موشک سال های گذشته هامبورگ، اگرچه این روزها کم فروغ تر از همیشه از جمله کاپیتانان پرسپولیس به شمار می رود، اخیرا سرمایه گذاری در بخش صادرات و واردات را نیز آغاز کرده و حتی علاقه زیادی به زمین های کشاورزی پدرش در یکی از روستاهای اراک دارد.


6- قلعه نویی، مرد شیک پسند فوتبال

ژنرال استقلالی ها آنقدر درگیر مربیگری در لیگ برتر است که کمتر فرصت رسیدن به امور دیگر را دارد. او که همیشه مدعی است بزرگترین قرارداد مالی تاریخ فوتبال ایران را به خاطر استقلال رد کرده، بیشترین درآمدش از محل مربیگری در لیگ برتر است. او که حالا به عنوان پرافتخارترین مربی فوتبال ایران سالانه مبالغ بسیاری از باشگاه های لیگ برتر می گیرد، در کنار فعالیت در حوزه فوتبال، بخشی از سرمایه بسیار زیاد خود را صرف خرید یک مبل فروشی در خیابان ولیعصر کرده است و البته بدش هم نمی آید در بازار ساخت و ساز سرمایه اش را به کار گیرد. در مورد ژنرال آبی ها شنیده می شود که او استخر و سونای پرطرفداری هم دارد.


7- غلام پیروانی، کسب و کار با گاوداری

«شاغلام» برخلاف چهره و خلق و خوی سنتی اش، یکی از پولدارترین های فوتبالی به شمار می رود. ارث به جا مانده از خانواده پدری برای برادران پیروانی خوش یمن بود و در این بین فقط غلام بود که علاوه بر حضوری فعال در کار خرید و فروش زمین، شغل پدر را ادامه داد و گاوداری مدرنی را که یادگار پدرش بود، حفظ کرد و سرپا نگه داشت. البته به دلیل مشغله زیاد کاری، مدیریت این گاوداری را به عهده یکی از نزدیکانش گذاشته است و خود فقط گاهی به آنجا سر می زند تا خیالش از بابت تنها یادگار پدرش، راحت باشد.


8- فرهاد مجیدی، سرمایه دار آبی ها

کاپیتان تازه به استقلال برگشته آبی ها هم که می توان نقش علی کریمی را در پرسپولیس، در استقلال به او داد، به واسطه سال ها حضور در فوتبال کشورهای حوزه خلیج فارس، سرمایه بسیاری جمع کرده و خود را از جمله مردان موفق اقتصادی فوتبال ایران می داند. مجیدی تقریبا همه داشته های مالی خود را در بخش ساختمان های دبی سرمایه گذاری کرده و یکی از مالکان بزرگ ساختمانی در این شهر تفریحی، اقتصادی است.


9- جواد نکونام، مردی در بازار عطر

کاپیتان تیم ملی فوتبال و البته تیم استقلال، یکی از خوش پوش ترین چهره های فوتبالی است و شاید به همین دلیل است که به بازار عطر و ادکلن توجه زیادی دارد و حالا در واردات عطرهای خارجی یکی از فعالترین ها به شمار می آید. البته نکونام در کنار این تجارت شیک و البته پول ساز، با تنی چند از دوستان خودش تولیدی پوشاک و لوازم ورزشی هم تاسیس کرده است. نکونام از آخرین قرارداد خود با باشگاه اوساسونا، مبلغ زیادی دریافت کرد که در کنار آن علی فتح الله زاده هم مبلغ زیادی برای حضور او در استقلال هزینه کرد.


10- حامد کاویانپور، نمایشگاه دار اتومبیل

حامد کاویانپور؛ شاید جمع دارایی هایش یک چندم علی دایی و دیگران نباشد ولی این هافبک سابق ملی پوش تیم پرسپولیس، یک مدرسه فوتبال تاسیس کرده که همه امکانات و سهام آن متعلق به خودش است.


او در کنار آموزش فوتبال به نونهالان علاقه مند، علاقه بسیاری هم به بازار اتومبیل و علی الخصوص خودروهای گرانقیمت خارجی دارد. کاویانپور یک نمایشگاه بزرگ اتومبیل دارد که معمولا بازیکنانی نظیر علی کریمی و دیگران، ماشین های گرانقیمت خود را معمولا از طریق این بازیکن سابق پرسپولیس خریداری می کنند.

انتخاب دختر باحجاب در آکادمی موسیقی جای سوال دارد؟

تقابل آشکار من وتو با دین اسلام در برنامه های گوناگون آن بر کسی پوشیده نیست اما اینکه چرا شبکه من وتو و دست اندرکاران آن دختر مسلمان را برای خوانندگی انتخاب کرده و مخارج ناشی از انتخاب این فرد را متقبل می شوند سوالی است که نه مسئولان انگلیسی من وتو بلکه مخاطبان باید از خود پرسش کنند
به گزارش صراط،چندی است که برنامه «آکادمی موسیقی» در شبکه انگلیسی من وتو آغاز شده است، اگرچه روند انتخاب شرکت کنندگان در برنامه مذکور حتی در سری قبل مورد اشکال بینندگان بود اما در سری جدید مسئولان شبکه با انتخاب دختر محجبه ای که گمان نمی رفت او را برای شرکت در آکادمی برگزینند تعجب همگان را برانگیخت.
قدم های آرام شبکه من وتو برای تغییر ذائقه و سبک زندگی با انتخاب دختر محجبه شنیده می شود، این شبکه با وجود آنکه بر نحوه پوشش و ... سایر شرکت کنندگان تاکید دارد اما در مورد دختر محجبه هیچ واکنشی نشان نداده و طوری وانمود می کند که شرکت یک زن با پوشش اسلامی در برنامه های موسیقی اشکالی ندارد، از سوی دیگر علیه حکومت دینی (نظام ج.ا.ا) اقدام به پخش برنامه و مستند کرده و حتی در بخش خبری خود اخباری را واگویه می کند که از سایر شبکه های ضدانقلاب پخش می شود.
تقابل آشکار من وتو با دین اسلام در برنامه های گوناگون آن بر کسی پوشیده نیست اما اینکه چرا شبکه من وتو و دست اندرکاران آن دختر مسلمان را برای خوانندگی انتخاب کرده و مخارج ناشی از انتخاب این فرد را متقبل می شوند سوالی است که نه مسئولان انگلیسی من وتو بلکه مخاطبان باید از خود پرسش کنند.
منبع: ماهستیم

چنـد توصیـه پزشـکی، بهـداشتـی مفیـد ..................


چنـد توصیـه پزشـکی، بهـداشتـی مفیـد

چگونه منزل را از ویروس سرماخوردگی پاک کنیم؟

ویروس سرماخوردگی مانند آتش در خانه و هر جایی توسعه پیدا می‌کند و هر که سر راهش باشد به آن گرفتار می‌شود. هرچقدر هم که در بهداشت شخصی وسواس داشته باشید، بازهم امکان ابتلا به سرماخوردگی وجود دارد. برای اینکه فضای خانه و یا محیط کارتان را میکروب‌زدایی کنید و ویروس های موجود را بکشید می‌توانید راههای زیر را در پیش بگیرید.588; بگیرید.

بد نیست که بدانید که ویروس سرماخوردگی می‌تواند تا سه ساعت بر روی سطوح دوام بیاورد و در منزل شما مناطقی وجود دارد که مملو از این ویروس می‌باشد. راه های زیر می‌تواند حیات این موجودات را به مخاطره بیاندازد.

بر روی کاناپه بخوابید!

slide_277006_2028093_free.jpg

در صورتی که همسر شما دچار سرماخوردگی است، بهتر است که شما امشب را در کنارش در اتاق خواب نخوابید و جایتان را به کاناپه منتقل کنید. شاید به اندازه تخت خواب راحت نباشید، اما فردا صبح با سرماخوردگی از خواب بیدار نمی‌شوید.1605;ی‌شوید.

از دستمال یکبار مصرف استفاده کنید.

slide_277006_2028094_free.jpg

در صورتی که فرد بیماری در خانه دارید، سعی کنید تا از دستمالهای یکبار مصرف استفاده کنید و ظروفی را که با اسفنج و یا اسکاچ می‌شویید، پس از شستشو یکبار در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

سینک دستشویی را مرتب بشویید.

slide_277006_2028097_free.jpg

محل شستشوی دستها در سرویس بهداشتی، خوابگاه ویروسهاست. پس با دقت هرچه تمامتر سعی کنید تا آن را تمیز نگاه دارید. کاسه، شیرآلات و دستگیره ها را به صورت روزانه و به دقت پاک نمایید. همچنین سعی کنید تا می‌توانید مسواک ها را در کنار هم قرار ندهید و ترجیحاً از خمیردندان جداگانه استفاده کنید. بهتر است پس از پایان مریضی خود، مسواک خود را دور بیاندازید و یا آن را در آب بجوشانید. در آخر هم فراموش نکنید که کلید روشنایی و دستگیره در را به خوبی پاک نمایید.

مطمئن شوید که ماده پاک‌کننده شما به خوبی پاک می‌کند.

slide_277006_2028092_free.jpg

زمانی که برای خرید شوینده به فروشگاه می‌روید، مطمئن شوید که شوینده‌هایی که می‌خرید، قابلیت پاک کردن جرم ها و میکروب ها را دارند و تنها یک شوینده نیستند.

از هر صابونی که می‌توانید استفاده کنید.

slide_277006_2028095_free.jpg

نتیجه یک تحقیق منتشر شده در سال 2004 نشان می‌دهد کسانی که از صابونهای آنتی باکتریال استفاده می‌کنند به همان میزان افرادی که از صابونهای عادی استفاده می‌کنند، دچار سرماخوردگی می‌شوند. با این حال بهتر است دستانتان را حداقل برای مدت 20 تا 25 ثانیه با آب گرم بشویید.

محلهای تجمع ویروس‌ها را پاک کنید.

slide_277006_2028096_free.jpg

وسایلی همچون کنترل تلویزیون، دسته های بازی، کیبورد کامپیوتر و گوشی‌های تلفن همراه را با تمیز کننده‌ها به صورت متداول پاک کنید. همچنین این کار را پس از پایان یافتن دوره سرماخوردگی نیز به صورت مکرر انجام دهید.

حوله و ملحفه ها را بشویید.

slide_277006_2028091_free.jpg

بد نیست که حوله‌ها، ملحفه‌ها و رویه‌ی بالش‌ها که محل زندگی ویروس‌ها هستند، در طول دوره بیماری یکی از اعضای خانواده و حتی پس از آن به صورت روزانه با آب گرم شسته و ضدعفونی شوند.


دندانهای خود را پس از مسواک زدن فوراً با آب نشوئید!!

دندان‌های خود را پس از مسواک زدن فوراً با آب نشوئید!!

از بچگی مراحل مسواک زدن را اینطور به ما آموزش داده‌اند که بعد از استعمال مسواک، باید دهان و دندان‌های خود را به خوبی با آب بشوئیم. دلیلش هم پاک کردن کامل فلوراید موجود در خمیردندان بوده است. ماده‌ای که تنها مزیت‌ش استحکام بخشی به مینای دندان است. اما این مرحله‌ی پاکسازی کامل دهان با آب، چندان هم خوب نیست.

dont-rinse-your-mouth-out-after-brushing-your-teeth-salemzi-2301132000.jpeg

فلوراید موجود در خمیردندان، طی مراحل مسواک زدن مدت کافی در مجاورت دندان‌های ما باقی نمی‌ماند. لازم است که به فلوراید و دندان‌هامان فرصت بیشتری دهیم که از کنار هم بودن لذت کافی ببرند. فیل اِستمر -دندان‌پزشک در لندن- در این باره می‌گوید: «شستشوی سریع و کامل دندان‌ها پس از مسواک زدن، دندان‌ها را نسبت به محافظت چند ساعته‌ی پس از آن، بی‌دفاع می‌کند.»
اگر حوالی زمان‌های شستن دندان‌ها احساس تشنگی یا گرسنگی می‌کنید، بهتر است قبل از مسواک زدن آن را رفع کنید. چرا که از این پس می‌دانید بعد از شستشوی دندان‌ها باید آنها را مدت بیشتری با فلوراید باقی‌مانده از خمیردندان تنها بگذارید.

ضمناً توصیه می‌شود به جای شستشوی دندان‌ها با آب، آنها را با دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید شستشو دهید.


سهمیههای بنزین امشب واریز میشود..................

سهمیه‌های بنزین امشب واریز می‌شود

سهمیه‌های بنزین
سهمیه های بنزین خودروهای شخصی، عمومی و خدماتی تا ساعت 24 امشب بدون تغییر به کارت های هوشمند سوخت واریز می شود ضمن آنکه وزارت نفت قیمت بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو 4 و 5 اتحادیه اروپا را اعلام کرد.


برای سومین سال متوالی سهمیه و قیمت بنزین خودروهای شخصی، خدماتی و عمومی خودروها در اسفند ماه سالجاری تثبیت شده است و این سهمیه با قیمت 400 تومانی تا ساعت 24 امشب دوشنبه 30 بهمن ماه سالجاری به کارت هوشمند سوخت خودروها واریز خواهد شد.

از این رو برای اسفند ماه سالجاری هر لیتر بنزین نیمه یارانه ای با قیمت 400 تومان و بنزین آزاد با نرخ 700 تومان عرضه می شود ضمن آنکه آمارهای رسمی نشان می دهد که در بهمن ماه امسال به طور متوسط روزانه 10 تا 12 میلیون لیتر بنزین با قیمت آزاد 700 تومانی در جایگاه‌ها به فروش رسیده است.

برای سومین ماه فصل زمستان و در آستانه نوروز 25 لیتر سهمیه بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ نیمه یارانه ای اختصاص یافته است، این در حایل است که برای اسفند ماه هیچگونه تغییری در سهمیه خودروهای عمومی و خدماتی حاصل نشده است.

از سوی دیگر برای اسفند ماه سالجاری سهمیه بنزین آزاد خودروهای شخصی بدون محدودیت، در صورت اتمام سهمیه بنزین نیمه یارانه ای 400 تومانی خودروها از طریق کارت هوشمند سوخت خودرو قابل برداشت است.

جزئیات قیمت بنزین و گازوئیل اروپایی

به گزارش مهر، همزمان با ورود به دوازدهمین ماه سال، عرضه و توزیع بنزین و گازوئیل با استاندارد یورو 4 و 5 اتحادیه اروپا در تهران آغاز شده است و پیش بینی می شود به زودی این نسل جدید فرآورده‌های نفتی در هفت کلانشهر دیگر همچون کرج، مشهد، تبریز، اصفهان، اراک، شیراز و اهواز هم عرضه شود.

بر اساس آخرین تصمیم ستاد هدفمندی یارانه ها در شرایط فعلی بنزین به صورت 2 نرخی شامل بنزین معمولی یارانه ای 400 تومان، بنزین معمولی آزاد 700 تومان، بنزین سوپر نیمه یارانه ای 500 تومان و بنزین سوپر آزاد 800 تومان در سطح جایگاه های کشور عرضه می شود.

این در حالی است که با توزیع و عرضه بنزین با استاندارد یورو 4 و 5 اروپا عدد اکتان و درجه آرام سوزی این فرآورده بیش از بنزین معمولی فعلی عرضه شده در جایگاه های سوخت است.

از این رو برای اسفند ماه سالجاری با وجود افزایش هزینه های تولید بنزین و گازوئیل یورو 4 و 5 اتحادیه اروپا با موافقت دولت قیمت این دو فرآورده نفتی با قیمت های مصوب آذر ماه سال 1389 عرضه خواهد شد.

به عبارت دیگر هم اکنون قیمت نیمه یارانه‌ای هر لیتر بنزین یورو 4 و 5 در جایگاه‌های سوخت استان تهران 400 تومان و بهای آزاد این فرآورده نفتی جدید 700 تومان است. همچنین قیمت نیمه یارانه ای هر لیتر گازوئیل با استاندارد یورو 4 اروپا 150 تومان و بهای آزاد آن در جایگاه های سوخت 350 تومان خواهد بود.

از سوی دیگر در اسفند ماه سالجاری همچون ماه گذشته به خودروهایی همچون زانتیا، هیوندا آوانته، پژو 407، مزدا سه با 2000 سی.سی قدرت موتور، خودروهایی همچون مگان 2000، سمند سریر، قشقائی، وانت مزدای دوکابین و تک کابینه، ام.وی.ام 530 و x33 که دارای توان بین 1800 تا 2000 سی.سی قدرت موتور هستند، سهمیه بنزین 400 تومانی اختصاص نمی یابد.

تنش در اتحادیه اروپا در خصوص مسلح کردن شورشیان سوری.......

تنش در اتحادیه اروپا در خصوص مسلح کردن شورشیان سوری

تنش در اتحادیه اروپا در خصوص مسلح کردن شورشیان سوری
یک روزنامه غربی از بروز اختلاف میان اعضای اتحادیه اروپا برای از میان برداشتن تحریم های تسلیحاتی این اتحادیه علیه شورشیان سوری خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیلی تلگراف، انگلیس و فرانسه در تلاش هستند تا تحریم های تسلیحاتی اتحادیه اروپا علیه شورشیان سوری را لغو کنند اما کشورهایی نظیر آلمان و سوئد با این طرح مخالف هستند.

در همین رابطه قرار است فردا دوشنبه در نشست وزیران خارجه اتحادیه اروپا، "ویلیام هیگ" وزیر خارجه انگلیس طرحی را ارائه کند اما دیپلمات های اروپایی می گویند که کشورهای آلمان و سوئد و از همه مهمتر شخص "کاترین اشتون" مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با این طرح مخالف هستند.

به نوشته دیلی تلگراف، اشتون و اغلب کشورهای اروپایی معتقد به انجام مذاکرات فعال برای حل بحران سوریه هستند. این گروه معتقدند که تسلیح گروه های شورشی سوری می تواند خطرات زیادی را بدنبال داشته باشد که یک مورد آن از بین بردن مذاکرات صلح است.

این روزنامه در ادامه می نویسد : مخالفت کشورهای اروپایی با طرح لندن برای تسلیح شورشیان سوری و لغو تحریم ها، که تا کنون چند بار مطرح شده موجب خشم انگلیس شده و باید منتظر ماند و دید آیا اتحادیه اروپا در تصمیم گیری برای تجدید تحریم های شورشیان سوری ممنوعیت ارسال سلاح را لغو می کند یا نه.

در حالی که اروپائی ها مدعی ممنوعیت ارسال سلاح به شورشیان سوری هستند، اسناد و شواهد حاکی از پشتیبانی اطلاعات و نظامی از آنها دارد.

هدفمندی یارانه ها تولیدات را پایین آورده است/ امیدواری به سال 92

هدفمندی یارانه ها تولیدات را پایین آورده است/ امیدواری به سال 92

هدفمندی یارانه ها تولیدات را پایین آورده است/ امیدواری به سال 92
مدیرعامل شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد) پاکدشت اظهار داشت: هدفمندی یارانه ها در حقیقت ظرفیتها و تولیدات را پایین آورده است و تمام امیدمان به سال 92 است که مشکلات صنعت برطرف شود.

حسین اورامانی ساعاتی پیش در نشست خبری حاشیه اولین نمایشگاه مطبوعات جنوب و شرق استان تهران افزود: شرایط کارخانجات در شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد) اگر مناسب باشد که شرایط مناسب یک قسمتی به دو استانی بودن و یک قسمت دیگر به تحریمها و مسائل اقتصادی بر می گردد اوضاع بهتر می شود.

وی بیان کرد: استان سمنان مخابرات را هنوز به تهران تحویل نداده است و هزینه تلفنی که در شهرک می پردازیم در حقیقت هزینه شهرستان است، اما جزو سمنان هستیم، مخابرات، قوه قضاییه، نیروهای انتظامی هنوز به تهران تحویل داده نشده است و این باعث شده که اهالی شهرک دلگرمی نداشته باشند، ولی شهرک پایتخت(علی آباد) تا 30 هزار نفر می تواند اشتغال ایجاد کند و کلاً صنایعی که در شهرک برای پاگیری آن بود، صنایع اخراجی از تهران مانند صنایع ریخته گری، فولاد و آبکاری بوده اند.

مدیرعامل شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد) پاکدشت در رابه با تغییر اسم این شهرک از علی آباد به پایتخت گفت: تغییر اسم دلیل خاصی نداشت و خواسته خود اهالی بود و به این دلیل که از حیطه سمنان خارج شویم نام این شهرک را از علی آباد به پایتخت تغییر دادیم.

وی ادامه داد: باید اول پایه ها را بگذاریم در پاکدشت پنج شهرک صنعتی ایوانکی، جنت آباد، عباس آباد، خوارزمی و پایتخت(علی آباد) کنار هم هستند که می توان یک مجتمع شهرکها تشکیل داد و این می تواند پایه های تشکیل استان خرداد باشد.

در شهرک صنعتی پایتخت در 10 ماه گذشته حدود 60 تا 80 کارخانه تعطیل شده است

اورامانی در خصوص کارخانجات تعطیل شده در شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد) عنوان داشت: در شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد) در 10 ماه گذشته حدود 60 تا 80 کارخانه تعطیل شده است و حدود 240 کارخانه فعال داریم، ولی مشکل این است که این کارخانه های فعال با 30 درصد ظرفیت کار می کنند، یعنی مشکل نقدینگی و تنخواه را دارند و مشکل گرانی سوخت به خصوص در ریخته گری وجود دارد که هیچ کمکی هم به صنعتگران نمی شود؛ هدفمندی یارانه ها در حقیقت ظرفیتها و تولیدات را پایین آورد.

وی در رابطه با اقدامات انجام شده برای معرفی شهرک پایتخت(علی آباد) در استان تهران تصریح کرد: چون درگیریهایی به خاطر دو استانی بودن در این شهرک وجود داشت تقریباً همه ادارات وزارت خانه ها این شهرک را می شناسند، چون مدام در ارتباط بودیم و تقریباً همه شناختی نسبت به این شهرک پیدا کرده اند.

امیدورایم شرایط در آینده خوب شود

مدیرعامل شهرک صنعتی پایتخت(علی آباد) پاکدشت اضافه کرد: در خصوص تولید، وضعیت و شرایط آن جلسات متعددی در یک سال گذشته داشته ایم و امیدورایم شرایط در آینده خوب شود و امیدمان به سال 92 است؛ سال 91 سال خوبی برای صنعت نبود انشاءالله سال آینده شرایط بهتر شود.

وی عنوان کرد: در دو هفته گذشته از منطقه سه تهران برای تحویل گرفتن مخابرات آمدند، ولی مسئولان سمنان مخابرات را تحویل ندادند و اعلام کردند مسئله امنیتی است و اینجا مشکل داریم و باید مشکلاتمان را حل کنیم بعد مرکز مخابرات را تحویل دهیم، اکنون درگیری که با مخابرات سمنان داریم مسئله کد و انتقال است، ساختمان مخابرات را خودمان ساخته ایم و حتی آنها را تهدید کرده ایم که آن را تعطیل کنیم و البته این مرحله آخر کار است و در این هفته اگر به نتیجه نرسیم این کار را انجام خواهیم داد.

شهرک صنعتی پایتخت قبرستان سوله ها شده است

اورامانی افزود: یک تعدادی از ادارات مانند برق، دارایی، بیمه و مخابرات جزو استان سمنان و اداره گاز و صنایع جزو استان تهران بود که این بلاتکلیفی باعث شد در این شهرک سرمایه گذاری کمتری شود و سرمایه گذاریهایی که شده است زیاد نیست و این شهرک قبرستان سوله ها شده است و تعداد زیادی سوله خالی در شهرک داریم و دلیل اصلی آن مسئله دو استانی بودن آن است که انشاءالله از این قضیه عبور می کنیم.

وی تصریح کرد: در این 10 ماه گذشته آمار دقیقی از ریزش نیرو نداریم ولی حدود 600 تا 700 نفر ریزش نیرو وجود داشته است و این آمار بر اساس بیمه ای که واریز می شود، است و این تقلیل در تمام صنایع ایران وجود داشته است و این به دلیل تحریمها و شرایط اقتصادی است که تحریمها در این قضیه نقش بسزایی داشت و اکنون برای واردات مشکل داریم و این به خاطر دو نرخی شدنهاست و امیدورایم سال 92 سال خوبی برای صنعت باشد.


مذاکرات غیر مستقیم حماس و تل آویو/کاهش محاصره غزه محور مذاکرات..

مذاکرات غیر مستقیم حماس و تل آویو/کاهش محاصره غزه محور مذاکرات

مذاکرات غیر مستقیم حماس و تل آویو/کاهش محاصره غزه محور مذاکرات
تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی مذاکرات غیر مستقیم جنبش حماس و رژیم صهیونیستی با هدف کاهش محاصره نوار غزه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، شبکه 2 تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد رژیم صهیونیستی و جنبش حماس از هفته های گذشته تاکنون در حال مذاکرات غیر مستقیم با یکدیگر هستند. این مذاکرات با هدف کاهش محاصره نوار غزه انجام می شود.

گفته می شود این مذاکرات با میانجیگری مصر و با حضور افسران صهیونیست برگزار می شود و بازگشایی گذرگاه مرزی رفح میان مصر و نوار غزه برای واردات مصالح ساختمانی قطر و وارد کردن محصولات کشاورزی به غزه از طریق فلسطین اشغالی محور مذاکرات حماس و رژیم صهیونیستی محسوب می شود.

رژیم صهیونیستی در ماه دسامبر برای نخستین بار پس از محاصره نوار غزه در سال 2007 تاکنون اعلام کرد که اجازه واردات مصالح ساختمانی به غزه را خواهد داد.

در همین حال، روز گذشته یکی از مسئولان جنبش حماس اعلام کرد که این مذاکرات در چارچوب توافقنامه آتش بس و با میانجیگری مصر انجام شده است، اما طی دو هفته گذشته رایزنی هایی در این رابطه انجام نشده است.

جنبش حماس و رژیم صهیونیستی در ماه نوامبر با میانجیگری مصر توافقنامه آتش بس را امضا کردند و به جنگ 8 روزه در نوار غزه پایان دادند.


ریتم اجاره ثانیه به ثانیه تند می شود/بهای اجاره به نرخ روز.....!

ریتم اجاره ثانیه به ثانیه تند می شود/بهای اجاره به نرخ روز

ریتم اجاره ثانیه به ثانیه تند می شود/بهای اجاره به نرخ روز
این روزها همزمان با نزدیک شدن به شب عید ریتم اجاره نیز در کنار سایر اقلام ثانیه به ثانیه تند می شود و این امر در حالی اتفاق می افتد که هیچ کس انتظار ندارد در سوز سرمای زمستان که زمانی برای نقل و انتقالات نیست بهای اجاره این گونه در مشهد ساعت بیندازد.

افزایش 30 درصدی اجاره بها در این فصل غیرمنطقی است چرا که بسیاری از کارشناسان معتقدند مسکن حکایت آجیل شب عید نیست که در این ایام سر به فلک بکشد و بسیاری از خانواده ها را به سمت سختی و گرانی بیش از اندازه سوق دهد.

بسیاری از زوج های جوانی که تازه می خواهند در زیر یک سقف زندگی کنند تا پیرمرد و پیرزن 80 ساله ای که دست بر قضا نتوانسته اند خانه دار شوند همه و همه به دنبال خانه ای با اجاره بهای مناسب هستند و حتی بسیاری از این افراد تصمیم داشتند تا با پایان یافتن فصل اجاره و آغاز زمستان جا به جا شوند تا شاید قیمت ها کاهش یابد اما انگار بازار سیر صعودی اجاره بها همیشه داغ داغ است.

وضعیتی بدتر در انتظار اجاره نشین ها

قیمت اجاره بها همواره در اواخر پائیز و فصل زمستان با رکود قابل توجهی مواجه است زیرا فصل سرما موقعیتی برای نقل و انتقال نیست اما امسال قیمت اجاره از روند رو به رشدی برخوردار بود و کاهشی در این بخش وجود نداشته است.

علی اصغری، کارشناس زمین و مسکن معتقد است، طی سال های گذشته، بنگاه های املاک توپ را در میدان مالکان می اندازند و می گویند مالک خود مبلغ رهن و اجاره را تعیین می کند و از آن سو مالکان نیز بنگاه های املاک را مقصر اصلی در افزایش بی حساب و کتاب اجاره می دانند و معتقدند بنگاه داران با اجاره بهای بالا فکر دریافت سود خود هستند.

وی ادامه می دهد: از آنجایی که افزایش اجاره مسکن، منافع و سود اقتصاد فراوانی برای بنگاه داران دارد باید حلقه مفقوده و مقصر اصلی را بنگاه دار دانست، بنگاه داری که امروز بدون هیچ گونه نظارتی آزادانه بر روی خانه ها قیمت تعیین می کند.

بهای اجاره به نرخ روز است

وی تاکید می کند: اکنون در این فصل سرما بهای اجاره به نرخ روز است و هر لحظه و ثانیه مبالغ مختلفی برای اجاره در نقاط مختلف این شهر دریافت می شود.

وی تنها راهکار مقابله با این افزایش بی حساب و کتاب را نظارت جدی مسئولین می داند و می گوید: برای جلوگیری از افزایش قیمت های اجاره ای باید برنامه ای هدف دار تدوین شود.

وی یادآور می شود: در طول این مدت اگر راهکاری هم از سوی مسئولان ارائه نشده به دلیل این بوده که اجاره یا فروش واحدهای مختلف به توافق طرفین بستگی دارد و تا هنگامی که متقاضی با نرخ بالا وجود داشته باشد، نمی توان با روند افزایش غیرمنطقی مقابله کرد.

وی از سویی دیگر بیان می کند: عامل افزایش بی حساب و کتاب اجاره خانه نبود معیاری مشخص در تعیین اجاره بها است زیرا اگر برای مناطق مختلف شهر، میزان اجاره به صورت مشخص اعلام شود امروز شاهد این افزایش بی رویه قیمت ها نخواهیم بود.

وی می گوید: همچنین ضروری است که درصد افزایش سالانه اجاره بها با میزان تورم هر سال سنجیده و تعیین شود.

حال در این آشفته بازاری که هرکس توپ را در میدان دیگری می اندازد باید سراغی از حال مستاجران که دیگر خوش نشین نیستند گرفت و پای درد دل آنها نشست تا ببینیم این قصه تکراری و نخ نما در نبود قانون و نظارت به کجا خواهد رسید.

یکی از مستاجران که موعد اجاره اش به سر آمده می گوید: خواستیم در فصل زمستان نقل و انتقال انجام دهیم زیرا گمان می کردیم در این موقعه از سال کرایه ها بالا نمی رود.

16 میلیون رهن برای واحدی 50 متری

نسرین صداقتی ادامه می دهد: حال با قیمت های سربه فلک کشیده گویا دیگر باید برویم در حاشیه شهر زندگی کنیم، چون با این پولی که ما داریم، واحد 10- 20 متری هم نمی توانیم اجاره کنیم.

حسین مختاری نیز می گوید: هم اکنون برای یک واحد 50 متری و یک خوابه در طبقه اول خیابان ابوطالب 16 میلیون پول پیش و ماهیانه 400 هزار تومان اجاره دریافت می‌شود.

وی ادامه می دهد: با این وضعیت نمی توان به داشتنی سرپناه در این شهر امیدوار بود چرا که اکنون قیمت یک خانه اجاره ای در هر نقطه شهر به شکل غیرباوری بالا رفته است.

وی بیان می کند: گفتیم تابستان اسباب نکشیم و زمستان نقل و انتقال خود را انجام دهیم تا شاید قیمت ها پایین تر باشد اما اکنون بازار اجاره بها در این سرما داغ تر از همیشه به کار خود ادامه می دهد.

مستاجر دیگر هم برای خانه ای 65 متری در خیابان طالقانی 22 میلیون رهن و ماهیانه 300 هزار تومان اجاره می دهد و این همه در حالی است که کسی نمی داند نرخ واقعی و تعیین شده اجاره بها در مشهد چه میزانی است.

هیچ معیاری برای قیمت گذاری اجاره وجود ندارد

یکی دیگر از مستاجران هم با تاکید بر اینکه هیچ معیاری برای قیمت گذاری میزان رهن و اجاره وجود ندارد، می افزاید: افزایش بی حساب و کتاب و بدون نظارت اجاره بها این روزها کمرشکن شده و اکنون دست یافتن به منزل اجاره ای با قیمت مناسب یک آرزو است.

علیرضا مومنی نیز که ساکن کلاهدوز است می گوید: سال قبل اجاره منزلی که در آن ساکن هستیم 20 میلیون تومان رهن و 220 هزار تومان اجاره بود اما امسال که قصد تمدید اجاره را داشتم صاحب خانه مبلغ اجاره را 400 هزار تومان اعلام کرد.

وی ادامه می دهد: برخی افراد پولدار منازلی را احداث می کنند و آن ها را اجاره می دهند و اجاره دادن منزل برای عده ای به شغل تبدیل شده است.

رضا سیدی هم که اکنون ساکن خیابان هفت تیر است، می گوید: برای نشستن در این خانه 20 میلیون رهن و 500 هزار تومان کرایه می دهم و این کاملا غیرمنطقی و از عدالت به دور است.

بسیاری از مالکان در آشفته بازار بی نظارتی با افزایش بی رویه نرخ اجاره واحدهای مسکونی یا تجاری خود به دنبال سود و کسب درآمد هستند و بنگاه های املاک نیز از سویی دیگر میدان دار افزایش قیمت اجاره بها بوده و بدون در نظر گرفتن انصاف، به افزایش غیرمنطقی اجاره ها مبادرت می ورزند.

اجاره بهای بالا تابع تورم موجود است

یک مشاور املاک می گوید: روزانه افراد زیادی برای اجاره واحدهای مسکونی مراجعه می کنند و گاهی اوقات عنوان می کنند که نرخ اجاره بها با میزان درآمد ما متناسب نیست.

حسین شایانی می افزاید: وضعیت موجود بازار مسکن همانند سایر اقلام دیگر بسیار بالا رفته و می توان گفت که اجاره، تابعی از تورم موجود است.

وی ادامه می دهد: وقتی تمامی اجناس گران می شود صاحب خانه نیز برای گذراندن امورات خود ناچار به افزایش قیمت است و از آن سو بنگاه داران نیز در این میانه فکر درآمدی برای خود هستند.

وی تصریح می کند: اکنون بسیاری از کارشناسان پیش بینی می کنند که نرخ اجاره بها واحدهای مسکونی در سال 92 به دلیل افزایش سرسام آور قیمت زمین با رشد قابل توجهی روبرو شود.

وی معتقد است: البته هر سال اجاره واحدهای مسکونی به طور معمول در 6 ماه دوم سال کاهش می یابد اما سال جاری به میزان افزایش تورم قیمت خانه های اجاره ای نیز بالا رفته است.

به نظر می‌رسد اگر مسئولان اقدام به کنترل بازار اجاره بها نکنند نرخ‌ها با این روند روز به روز افزایش می یابد و با آغاز فصل نقل و انتقالات وضعیتی بدتر در انتظار اجاره نشین ها خواهد بود